Новий стандарт і якість захисту

№22 (908) 31 мая — 6 июня 2019 г. 29 Мая 2019 2

Як відомо, Міжнародний трибунал ООН з морського права в Гамбурзі зобов'язав Росію (її представників не було на засіданні) відпустити 24 захоплених українських моряків як тимчасовий захід на вимогу України. Суд вказав на негайне надання їм дозволу повернутися на Батьківщину до 25 червня 2019-го. А також віддати українській стороні затримані кораблі ВМСУ «Нікополь», «Бердянськ» і «Яні Капу».

За таке рішення проголосували 19 суддів, проти — один, російський суддя Колодкін. Також трибунал не знайшов підтверджень російської версії про військову провокацію Києва. МЗС РФ, коментуючи згадане рішення, виключило можливість задіяння конвенційних процедур вирішення спорів щодо «керченського інциденту». Тим часом спецпредставник держдепу США по Україні Курт Волкер, вітаючи рішення морського трибуналу, в Твітері зауважив, що Росії давно слід звільнити українських моряків та кораблі.

Вже півроку в російському полоні перебувають українські військові моряки. Відповідно до інформації, поширеної головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом, розмір збитків від захоплення РФ українських суден у Керченській протоці становить 260 млн. грн.

Очевидно, російська сторона не визнає наших захоплених військових військовополоненими. Тепер у Києва є солідна доказова база, аби аргументувати в усіх можливих міжнародних інстанціях цілковиту нікчемність обвинувачень, висунутих щодо моряків. Що вона і зробила 25 травня у Гамбургу, на засіданні Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

Далі цю справу розглядатиме окремий арбітраж, який, найпевніше, створять на підставі додатку 7 до Конвенції ООН з морського права.

Ця справа перетворилася на арену зовсім не лінійного змагання, як це буває в судових процесах, де на докази обвинувачення сторона захисту висуває контраргументи. Наших хлопців російська Феміда вкотре вирішила «маринувати» за ґратами СІЗО — тепер до 26 липня. А строк попереднього розслідування СУ ФСБ продовжило до 25 серпня. Випадково чи ні, але це певний символізм, бо за день до завершення згаданого терміну Україна святкуватиме чергову річницю Незалежності.

Можна вважати, що і світова спільнота визнала захоплених моряків військовополоненими.

Київ зробив усе, аби бранці отримували належну медичну допомогу, адвокатський супровід — щоб з ними поводилися гідно. Нині у Москві працює команда професійних адвокатів (30 основних і 4 резервних) під орудою Миколи Полозова, яка діє у канві єдиної стратегії захисту, намагаючись вивести процес з рамок пересічної кримінальної справи у призму норм міжнародного права. Зокрема Женевської конвенції.

Україна демонструє новий стандарт і якість захисту своїх громадян та інтересів держави за її межами. Кожен полонений моряк отримує весь можливий спектр допомоги, у т. ч. і консульської. І ця допомога почасти надходить доволі реактивно.

Так, за кілька діб після інциденту глава оборонного відомства Степан Полторак підписав наказ про матеріальну допомогу захопленим військовослужбовцям ВМС України — 50 тис. грн. кожному. А в грудні, з ухваленням урядової постанови, їхнім родинам виплачено одноразову грошову допомогу — 100 тис. грн. Також не виникало жодних проблем з оплатою послуг адвокатів. Юридичні служби Міноборони, Генштабу і командування ВМС ЗСУ тримають координацію з офісом омбудсмана, міністерствами, міжнародними правозахисними організаціями, громадськими об'єднаннями й волонтерами.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

загрузка...
Loading...

Загрузка...

С 2020 года гастарбайтеры из КНДР вне закона?

Северная Корея уже в ближайшие дни утратит один из редких (и чрезвычайно ценных для...

Пресловутых «миллиардов Мугабе» так и не нашли

Миллиардов найти не удалось, зато в глаза бросается совершенно иное – доведенное до...

«Стуком и выкриками»: украинская делегация сорвала в...

Сегодня  в Женеве на форуме ООН по вопросам нацменьшинств представители...

ООН: к 2100 году температура на планете возрастет на 3,2...

26 ноября опубликован ежегодный доклад об объемах выбросов в атмосферу Земли Программы...

ООН: к 2100 году температура на планете возрастет на 3,2...

По расчетам ООН, миру в ближайшие десять лет на борьбу с потеплением придется тратить...

Загрузка...

Космодром в Одессе — шутка ли?

Тревожные новости поступают из Днепра. Здесь под угрозой выселения оказался городской...

Площадь, мусор, видеоблоги

Общение велось со взаимным уважением, и это, безусловно, положительный вывод

Образовательная свобода. Если деньги есть

Закон о среднем образовании — еще одно свидетельство того, что нынешняя власть не...

Из Киева в Одессу за полтора часа, и без гиперлупа

Бывший министр инфраструктуры Владимир Омелян в свое время изрядно потешил украинцев...

Украина-2020: столетняя война или параллельная...

Сегодняшний обзор региональных СМИ состоит из двух опросов, проведенных журналистами...

Когда на Донбассе начнут штрафовать за русский?

В сегодняшнем обзоре региональных СМИ — материалы изданий Донецкой,...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Loading...
Получить ссылку для клиента

Авторские колонки

Блоги

Idealmedia
Загрузка...
Ошибка