Коронавирус «блокируют» протестами

№8(942) 21 - 27 февраля 2020 г. 20 Февраля 2020 5

Некоторые регионы нашей страны на минувшей неделе нешуточно лихорадило из-за... коронавируса. События, вполне естественно, нашли отражение в тамошних СМИ. Проследим «историю болезни» на примере публикаций изданий Киевской и Львовской обл.

Увядший «Пролісок»

«!!!Обухівщина SOS!!! З'явилася інформація, що передбачається розміщення на час карантину (21 день) від можливого зараження КОРОНАВІРУСом жителів України, що повертаються з Китаю, в Обухівському районі на базі санаторію «Пролісок», який розташований у селищі Козин. Голова Обухівської районної ради Лариса Ільєнко на вимогу 1/3 депутатів районної ради терміново скликає позачергову сесію, головним питанням якої буде щодо недопущення розміщення карантинного центру в густонаселеному регіоні. Необдумані рішення можуть спричинити страшну епідемію, адже логічним є розміщення даної установи подалі від поселень громадян та в спеціалізованих закладів!».

Этот «крик души» депутата Обуховского райсовета Владимира Тимченко, опубликованный 13 февраля в Фейсбуке привел к настоящей панике не только в Обуховском р-не, но и по всей Киевской обл.

Санаторий «Пролісок» в с. Козин Киевской обл.

Вслед за районным депутатом информацию подтвердил представитель Обуховшины в ВР Александр Дубинский.

«Обухівський район, санаторій «Пролісок». Тут на час карантину хочуть розмістити жителів України, які можуть бути хворими на коронавірус. Чому 280 евакуйованих з Китаю збираються розмітити саме в Обухівському районі на території приватного санаторію «Пролісок»? В нас що, інфекційних лікарень нема?» — цитирует депутата интернет-сайт «Хроніки Обухова».

Вслед за этим в «борьбу с вирусом» вступили и власти Обуховского р-на.

«Керівництво Обухівської районної ради і її депутати переконані, що санаторій «Пролісок» в селищі Козин не найкраще місце для розміщення на карантин тих, хто повернеться з Китаю.

Враховуючи пропозиції депутатів районної ради, з метою уникнення ризиків проникнення і поширення інфекції коронавірусу COVID-19 на території населених пунктів Обухівського району з огляду на відсутність на території Обухівського району спеціалізованих закладів охорони здоров'я, призначених для тимчасової ізоляції потенційно інфікованих осіб (карантину), районна рада вирішила звернутись до Президента України Володимира Зеленського і народного депутата України Олександра Дубінського щодо недопущення розміщення евакуйованих громадян України з міста Ухань (провінція Хубей, Китай) в не пристосованих для тимчасової ізоляції потенційно інфікованих осіб закладах, тим самим унеможливити додаткові ризики для місцевого населення», — повідомила прес-служба Обухівської районної ради.

Директор ТОВ «Культурно-оздоровчий центр «Пролісок» Ольга Земницька також виступила проти розміщення осіб із підозрою на коронавірус на території даного закладу. Мотивуючи це тим, що заклад приймає на оздоровлення та відпочинок дітей.

А козинчани навіть готові громадою блокувати вхід до санаторію. Люди не ймуть віри даним про те, що всі доправлені на батьківщину громадяни здорові, а карантинне перебування у ізоляції — необхідна, але безпечна процедура, застосувати яку вимагають всі українські і міжнародні протоколи», — резюмируют наши коллеги.

Кстати, по поводу китайского вируса неспокойно было и в еще одной точке Киевщины — поселке Гостомель. Виной тому — появившаяся в соцсетях информация о том, что борт из Китая приземлится в тамошнем аэропорту, а эвакуированных разместят в местной туберкулезной больнице.

«Сюрприз» возможен в каждой области

Тем временем эвакуированных из Китая ждали и на Тернопольщине, и на Львовщине.

«Громада села Микулинці у Тернопільській області вийшла на протест після того, як напередодні в місцевих ЗМІ з'явилася інформація про те, що у розташований в цьому селі санаторій «Медобори» поселять на карантин евакуйованих людей з охопленого коронавірусом китайського міста Ухань», — сообщает львовское интернет-издание Zaxid.net.

На Тернопольщине митингуют и устраивают блок-посты

«Мешканці села не розуміють, чому вони про це дізнаються в останню чергу. Люди переконують, що у «Медоборах» немає необхідного медичного обладнання для боротьби зі смертельним вірусом. Відтак протестувальники вважають, що вони та їхні сім'ї — у зоні ризику. При цьому люди ігнорують той факт, що на карантин поселять лише людей без симптомів коронавірусу чи ГРВІ. Крім того, у селі Конопківка, яке межує із санаторієм, мешканці вночі встановили блокпости і чергують біля них постійно.

Офіційної інформації про можливе завезення на Тернопільщину евакуйованих з Китаю людей немає. Ані у поліції, яка має цілодобово охороняти евакуйованих, ані в обласній державній адміністрації не знають про це. Однак в Тернопільській ОДА повідомили, що санаторій для заселення евакуйованих шукають у кожній області.

Нагадаємо, що раніше з'явилася непідтверджена інформація про те, що евакуйованих з Китаю людей поселять у санаторії в селищі Шкло на Львівщині. Після появи такої інформації місцеві жителі вийшли на протест, хоча обласна влада 16 лютого цю інформацію тоді спростувала.

Однак у понеділок, 17 лютого, екс-голова Львівської ОДА Олег Синютка повідомив, що евакуйованих таки поселять на Львівщині. Він також закликав писати запити до Міністерства охорони здоров'я, щоб цю інформацію не втаємничували.

Зазначимо, що МОЗ засекретило інформацію про місця перебування на карантині евакуйованих з Уханя людей, побоюючись паніки місцевих жителів, тоді як у інших країнах, зокрема у США, Франції та Німеччині, цю інформацію влада не засекречує. Натомість відомо, що в Україні буде два таких місця: одне основне, а інше — резервне».

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Кому нужна суверенность

«Байденгейт», не являясь сенсацией, дал новую пищу к размышлениям о...

Испытание гидрометцентром

Засуха, заморозки, град: что будет с урожаем в этом году

Все еще на плаву

Определены полсотни лучших свиноводческих хозяйств Украины

Антикризисная программа правительства: «Помоги себе...

Зарплата и премия Коболева важнее жизни медика, безработного и пенсионера

Студенти на вивіз: вади регіональної освіти

Відсутність кваліфікованих кадрів у різних галузях робить економіку Україну слабкою...

Господин карьерный советник

Фонд социального страхования по безработице почти в 5 раз увеличит единоразовые...

Днепропетровские «Санжары» засекречены

В области определились с местом обсервации, куда в случае необходимости будут...

Любить какую Украину

Перспективы страны драматически сужаются под безумные славословия якобы страстно...

Кому достанется Славутич

Тема возможных изменений в административно-территориальном устройстве Украины не...

Летуны

Работодатель посредством нехитрых мер может удержать проверенного сотрудника, вместо...

Чупа-чупс и бублики — «прейскурант» от директора...

Пока в высоких министерских кабинетах, на всевозможных конференциях и общественных...

О воинствующем хуторянстве и неправде пропаганды

События в Новых Санжарах наглядно продемонстрировали всему миру наше варварство....

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка