Понад 1 млн українців уперше отримають змогу підключитися цього року до оптичного інтернет, - Федоров

25 Апреля 2021 1

Швидкісний інтернет — важлива складова як процесу цифровізації, так і цифрової держави загалом. Великі міста вже давно не відчувають проблем із підключенням до мережі. Проте, за статистикою, більше 3 мільйонів мешканців України живуть без можливості отримати доступ до швидкісного інтернету.  На подолання цієї соціальної нерівності спрямований проєкт «Інтернет-субвенція». Про це повідомляє прес-служба Міністерства цифрової трансформації України.

Завдяки реалізації цього проєкту до кінця 2021 року понад 1 млн українців уперше зможуть підключитися до оптичного інтернету. Оптичний інтернет — це фіксований швидкісний інтернет із використанням найсучасніших технологій, він найбільш швидкий та надійний. І саме його отримають українські села уже у 2021 році. Ціль Мінцифри — забезпечити 95% українців доступом до швидкісного інтернету в будь-якому куточку нашої країни. Її ми виконаємо у 3 найближчі роки. Тоді ж українці отримають змогу користуватися державними послугами, які будуть доступні онлайн на 100%.

Про це розповів Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час прямого ефіру Радіо НВ.

“В Україні понад 15 тисяч сіл не мають підключення до інтернету з різних причин. Та ми намагаємося це змінити за допомогою проєкту «Інтернет-субвенція». Для його реалізації в державному бюджеті на 2021 рік передбачено 500 млн гривень. Завдяки цим коштам більш ніж 6 тисяч соцоб’єктів отримають доступ до інтернету. До того ж, ми не перекладаємо оплату за користування інтернетом на школу або лікарню. За контрактом для соціальних об’єктів він буде безкоштовним до кінця 2022 року”, — розповів Михайло Федоров.  

Реалізація проєкту відбуватиметься максимально прозоро й зручно для українців. Задля цього Мінцифра створила сайт, присвячений Інтернет-субвенції, і дашборд, на якому можна в реальному часі стежити за перебігом проєкту. Станом на сьогодні попередньо заяви подали вже 727 громад, у складі яких майже 4500 сіл і понад 10 тисяч закладів соціальної інфраструктури.

Незабаром КМУ ухвалить Постанову, якою урегульовується порядок та умови надання субвенції. Після цього відкриється офіційний збір заявок, що триватиме 10 робочих днів. Про старт Мінцифра електронною поштою сповістить громади, які подали попередні заявки.  Громади матимуть 10 робочих днів на остаточне подання заяв.

Після відбору громади отримають гроші з держбюджету, потім проведуть прозорий тендер, і лише тоді провайдери почнуть розбудовувати мережу. Ми закликаємо активних жителів підштовхувати своїх голів громад звертатися до Мінцифри, щоб вже за кілька місяців отримати доступ до швидкісного оптичного інтернету.

Оптичний інтернет не тільки дасть можливість користуватися перевагами цифрової держави, а й допоможе захистити українців від ризиків коронавірусної хвороби. Щоб навчання, робота та спілкування з близькими були максимально безпечними та дистанційними.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Мінцифра: більше 126 тис. українців отримали 4G вперше в...

Швидкісний мобільний інтернет наявний у 22,7 тис. населених пунктах.

Оперативна інформація Держспецзв’язку щодо захисту...

Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об’єктів критичної...

Дослідження: третина молоді в Україні вважають, що...

98% української молоді щодня користується інтернетом, але більшість не знає про базовий...

Facebook запустил аналог Clubhouse в США

Компания Facebook запустила в США аналог Clubhouse - сервис Live Audio Rooms, что позволяет...

LG прекратила выпуск смартфонов

Компания по производству электроники LG полностью перестала выпускать смартфоны

Трамп запустил собственный сайт

Заблокированный в соцсетях экс-президент США Дональд Трамп запустил собственный сайт...

Фейсбук решит, возвращать ли страницу в соцсети...

Наблюдательный совет Фейсбука должен решить, может ли експрезидент США Дональд Трамп...

Названы лидеры по количеству проданных смартфонов

За первые три месяца 2021 года больше всего смартфонов удалось реализовать южнокорйской...

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
Владимир Онавамнадо
25 Апреля 2021, Владимир Онавамнадо

Спросить у потешного гаранта Зеленского с его камарильей соросят : "А на Марсе будут яблони цвести" ? Офшоры через глухие села наполнять, янки не отследят ?

- 3 +
Авторские колонки

Блоги

Ошибка