Кличко пояснив, для чого потрібен загальнонаціональний локдаун і обмеження переміщень між регіонами

12 Апреля 2021

Мер Києва Віталій Кличко пояснив, для чого потрібен загальнонаціональний локдаун і обмеження пересування між регіонами країни. Про це Кличко заявив під час термінового онлайн-брифінгу. Мер також показав відео-інтерв'ю з ізраїльським лікарем щодо ефективних заходів у протидії стрімкому розповсюдженню вірусу.

«Як ви знаєте, минулої п'ятниці я звернувся до уряду невідкладно розглянути питання про запровадження загальнонаціонального локдауну. – Зокрема, з обмеженням пересування між регіонами країни та контролем за дотриманням суворих правил. Нам відповіли, що це – недоцільно і уряд такий карантин запроваджувати не збирається», - сказав Кличко.  

Він підкреслив, що ситуація тривожна не тільки в Києві. Фахівці, вірусологи та інфекціоністи попереджають про велику ймовірність подальшого стрімкого розповсюдження вірусу. А це - ще більше тяжких хворих і смертей.

«Ми можемо, звичайно, сподіватися, що фахівці помиляються. І завжди сподіваємося на кращий сценарій. Але в умовах постійної міграції населення регіонами країни, недотримання правил і в умовах відсутності масової вакцинації оптимістичного сценарію не буде», - додав мер Києва.

Він  зауважив, що регулярно буває в інфекційних відділеннях столичних лікарень і щодня отримує десятки дзвінків з прохання допомогти госпіталізувати чи поховати людей. А також дзвінків з лікарень - десь закінчується кисень, а десь ставлять додаткові ліжка.

При цьому, підкреслив Кличко, багато людей не дотримуються правил. Не носять маски - навіть у публічних місцях і гуляючи натовпами. Влаштовують вечірки, їдуть відпочивати в інші міста.

Так само, як і з інших регіонів України багато людей приїздять до Києва.

«Покращення ситуації в якомусь одному регіоні, не означає подолання вірусу загалом. Бо відбувається постійна міграція людей. А відповідно – і міграція вірусу. І ми будемо то виходити з червоної зони, то потім знову в неї потрапляти. Саме тому я і звернувся до уряду ухвалити рішення про загальнонаціональний локдаун. Так, воно непопулярне. Але в такій ситуації зі стрімким розповсюдженням вірусу треба усвідомити: ціна популізму може бути надто високою! Адже йдеться про те, щоб зберегти здоров'я і життя мільйонів людей. Це - головне! Треба виграти час, поки не розпочнеться масова вакцинація українців. Немає інших способів», - підкреслив Кличко.

Він зазначив, що постійно спілкується з інфекціоністами та епідеміологами - як з вітчизняними, так і з іноземними. І ті наголошують, що досвід і методи зупинення поширення вірусу – практично скрізь однакові і добре відомі. Мер столиці також продемонстрував відео-інтерв'ю лікаря-анестезіолога, що сьогодні працює в реанімації медичного центру «Рамат Авів» у Тель-Авіві.

«Ізраїль, як ви знаєте, спочатку суворими заходами - тотальним локдауном, а потім масовою вакцинацією населення, подолав складну ситуацію з розповсюдженням вірусу. Приблизно про те ж говорять і фахівці німецького інституту Коха, з якими я спілкуюся, і українські відомі фахівці. Я сподіваюся, що ті, хто сьогодні ухвалюють рішення, усвідомлюють всю відповідальність за дії, від яких сьогодні залежить здоров'я і життя українців», - підкреслив Віталій Кличко.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Президент прокомментировал обыски в Киеве

Мэр Киева Виталий Кличко неправильно себя ведет после того, как в ведомствах КГГА...

Севгиль Мусаева в интервью KYIV.LIVE: "Зеленский считает...

Главный редактор интернет-издания "Украинская правда" стала гостьей программы "Люди...

В Киеве продлили ужесточенный локдаун до 30 апреля

Местная власть Киева решила продлить жесткий карантин в городе до 30 апреля....

Сталлоне снимет фильм про Кличко

Фильм будет посвящен Виталию и Владимиру Кличко. Сталлоне выступит режиссером и...

Локдаун в Киеве может стать еще жестче из-за...

Если не будут выполняться ограничения на общественном транспорте, то локдаун в...

Віталій Кличко: Заповненість ліжок у комунальних...

Заповненість ліжок у комунальних медзакладах столиці сьогодні – понад 74 відсотки....

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка