На підприємствах зони відчуження виникла загрозлива ситуація щодо фінансування поточних видатків

20 Октября 2020

На підприємствах, що належать до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження, виникла критична ситуація щодо фінансування поточних видатків, повідомляє прес-служба ДАЗВ.

Зокрема, в жовтні працівники Чорнобильської АЕС можуть недоотримати близько 30% заробітної плати. Така ж ситуація щодо можливості профінансувати у повному обсязі заробітні плати очікується у листопаді, якщо не буде вирішено питання щодо виділення додаткових бюджетних коштів.

Відсутність належного фінансування може створити несприятливу ситуацію щодо виконання основних функцій, які покладені на ЧАЕС - виконання робіт із забезпечення радіаційної, ядерної безпеки та безпечного поводження із радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом.

Дефіцит бюджетних коштів у розмірі 80.0 млн грн виник через недофінансування бюджетних програм «Підтримка у безпечному стані енергоблоків та об’єкта «Укриття» та заходи щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС» та «Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення» на 2020 рік. Під час підготовки Державного бюджету на 2020 рік ДАЗВ подавалася додаткова потреба, яка була розрахована виходячи із законодавчо встановленого збільшення мінімальної заробітної плати та зростання тарифів на комунальні послуги.

Одним зі шляхів вирішення могло бути розпорядження Уряду щодо виділення додаткового фінансування у розмірі 80 млн грн за рахунок залишку коштів Державного фонду охорони навколишнього природного середовища. Відповідне розпорядження було розроблено ДАЗВ та Міндовкілля, погоджено Мінекономіки, але не погоджено Мінфіном.

Також ДАЗВ виступало ініціатором внесення змін до Державного бюджету шляхом збільшення видатків на фінансування підпорядкованих підприємств.

У разі невиділення додаткових коштів на кінець року тільки по ДСП «Чорнобильська АЕС» виникне заборгованість у розмірі 60 млн грн. Окрім цього, проблеми з фінансуванням поточних видатків також є і на ДП «ЦОТІЗ», ДСП «Екоцентр», ДСП «Північна Пуща», ДСП «ЦППРВ».

Відомство сподівається, що КМУ та профільні міністерства консолідують свої зусилля, щоб підприємствам, що належать до сфери управління ДАЗВ, було виділено фінансування для вирішення питання із дефіцитом бюджетних коштів на поточні видатки.

ДАЗВ розраховує, що працівники підприємств зони відчуження із розумінням поставляться до ситуації, що склалася, бо ДАЗВ спільно із Міндовкілля використовують усі можливі механізми, щоб у найкоротші терміни знайти позитивне вирішення питань, які пов’язані з фінансуванням підприємств, що належать до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

В зоні ЧАЕС затримано трьох порушників з...

Під час виконання завдань вчора, 14 листопада, з підтримання режиму радіаційної безпеки...

Прибуток українських підприємств під час карантину...

Прибуток великих та середніх підприємств у І півріччі 2020 року зменшився порівняно з...

Государство окажет поддержку людям и бизнесу в случае...

Верховная Рада одобрила законопроекты, разработанные Правительством по инициативе...

У жовтні українці сплатили за ЖКП 81% нарахованих сум

У жовтні 2020р. населенням країни сплачено за житлово-комунальні послуги 9,0 млрд.грн (81,2%...

Енергетичний баланс України за 2019 рік

Загальне постачання первинної енергії. В енергетичному балансі країни за 2019р. обсяг...

На счетах Минздрава скопилось больше 20 млрд грн

По состоянию на 1 декабря 2020 года на счетах Министерства здравоохранения находится 20,9...

Украина за 11 месяцев транспортировала из Европы 15,6...

За 11 месяцев 2020 года объем транспортировки газа из Европы в Украину составил 15,6 млрд...

Дефицит ПФУ превысил 18 млрд гривен

Доходы Пенсионного фонда Украины (ПФУ) за январь-ноябрь 2020 года составили 416,9 млрд...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка