20 тис громадян можуть втратити роботу через законопроєкт 4358

14 Апреля 2021

Експерти застерігають депутатів від нових обмежень у сфері торгівлі у період коронакризи. Темпи падіння ВВП України в минулому році склали 4%, при тому, що середній темп падіння у світовій економіці склав 3%. За прогнозами уряду в І кварталі 2021 року ВВП України впаде ще на 2-2.5%

У ситуації, коли багато промислових підприємств або зупиняються або частково втрачають ринки збуту, найбільшу питому вагу починають грати ті галузі, які мають стабільний напрямок роботи і які є драйверами бюджетних надходжень - перш за все мова йде про торгівлю. Такі прогнози озвучили учасники онлайн-круглого столу в Укрінформі «Економічні наслідки коронакризи та шляхи їх подолання», що відбувся у вівторок, 13 квітня.

Микола Ганул, голова Національної організації роздрібної торгівлі, вважає, що сьогодні українській владі варто було би враховувати свій попередній досвід у боротьбі з коронавірусом та не повторювати помилок річної давнини при розробці економічної політики.

Попри це, деякі представники української влади ініціюють прийняття законопроектів, які шкодять малому бізнесу.

“Близько 10% торгових точок (а це понад 7000 кіосків) можуть закритися, а 15-20 тис. громадян України втратять робочі місця - якщо депутати проголосують за законопроєкт №4358, авторства народної депутатки від Слуг народу, Лади Булах”, - наголосив Ганул.

За його словами, нові обмеження, передбачені законопроєктом № 4358, створюють умови для зростання обсягів незаконної торгівлі тютюновими виробами. «Навіть якщо нелегальний ринок зросте лише на 5%, це призведе до бюджетних втрат на 4,7 млрд грн», - додав Микола Ганул.

На думку політичного експерта Максима Джигуна, кризові моменти дозволяють суспільству оцінити реальний рівень професіоналізму влади. Дії ж українських політиків під час пандемії вказують на нерозуміння владою причинно-наслідкових зв’язків своїх рішень.

“Криза – це період, коли громадянське суспільство та експертне середовище можуть оцінити реальний рівень професіоналізму влади. Переважна більшість рішень парламенту, що були прийняті для подолання коронакризи – це спроба загасити пожежі, однак не усунути причини цих пожеж”, - зазначив Джигун.

А в тих поодиноких випадках, коли політики намагаються вирішити першопричини наявних проблем, то абсолютно не задумуються про наслідки таких рішень.

“Згаданий колегами законопроект №4358 - це хрестоматійний, яскравий приклад безвідповідальної законодавчої діяльності, коли за ніби-то благою метою збереження здоров'я суспільства криються особисті мотиви та нехтування економічними наслідками закону”, - додав експерт.

Джигун вважає, що цей проект є неякісним калькуванням європейських директив та не допомагає гармонізувати українське законодавство з європейським.

“Авторка законопроекту Лада Булах - представниця громадської організації “Життя”. Нещодавно у ЗМІ з’явилася інформація, що ця організація протягом багатьох років систематично освоювала кошти іноземних грантодавців взамін на виконання конкретних KPI у сфері боротьби з тютюнопалінням. За 2008-2017-й роки “За Життя” отримала від фонду Блумберга близько 2 млн. доларів на антитютюнову діяльність. Однак, попри серйозну фінансову та, вочевидь, юридичну, підтримку - цей законопроект є нічим іншим, аніж неякісним калькуванням європейських директив. Боротьба з негативними наслідками тютюнопаління - правильна і потрібна ініціатива, однак здійснювати її потрібно у виважений та ефективний спосіб”, - резюмував експерт.

За словами Олексія Куща у десятці найбільших платників податків завжди присутні три найбільші виробники підакцизних товарів - тютюнової продукції.

“Це - компанії, які в середньому наповнюють бюджет на 30-35 млрд грн. Відповідно, держава повинна максимально зберігати цей бізнес, особливо в умовах кризи, і не вигадувати нові правила та займатися податковим фантазуванням. В іншому випадку держава втратить ці джерела доходів. Можна просто знищити сектор торгівлі, сектор підакцизних товарів, і тоді бюджет нікому буде наповнювати”, - пояснив економіст.

Експерт закликав депутатів прийняти віщезгадану 40-у Директиву ЄС без спотворень та псевдотрактувань.

«Це гармонізує законодавство з ЄС та створить зрозумілі для ринку умови. Не треба шокувати ринок, особливо в умовах наявної кризи. Усі зміни мають бути передбачувані, зважені, мати адекватні перехідні строки та відповідати зобов’язанням в рамках асоціації з ЄС», - наголосив фахівець.

Голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук, відзначив, що українська економіка структурно деградує. Особливо в умовах кризи, спричиненою пандемією, можливостей для стабільного економічного розвитку стає все менше.  

Зокрема, за словами експерта, вже згаданий законопроєкт № 4358, є прикладом непрогнозованої регуляторної політики, що не відповідає, ані викликам часу, ані європейським принципам. «Законопроєкт вимагає від виробників переобладнання виробничих і бізнес-процесів у термін, коротший, ніж 24 місяці, що неможливо. Запропонований перехідний період у 12 місяців унеможливлює виконання вимог законопроєкту», - наголосив Борис Кушнірук.

Читайте новости Украины и мира на страницах «2000» и в социальных сетях FacebookTwitterLivejournal, а также Telegram

Профільний комітет Верховної Ради підтримав...

Парламентський комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді...

Ринок праці у першій половині осені 2020 року

Осінь зазвичай - досить активний період на ринку праці. Новий бізнес-сезон приносить як...

KHAYAT: «Між особистим і роботою я завжди обиратиму...

Музиканта KHAYAT називають втіленням нового часу. Його пісні лунають на радіостанціях, та...

Укрзализныця и швейцарская Stadler будут сотрудничать в...

АО «Укрзализныця» и Stadler CIS AG договорились вместе развивать пассажирские...

Украина на треть сократила импорт свинины

Поступления импортной свинины в Украину сокращаются второй месяц подряд — внешние...

НСЗУ «заморозила» ковідні пакети й виплати на...

Багато українських медиків не отримали заробітну платню напередодні Великодня і...

Рада может выполнить все требования МВФ

Верховная Рада до конца мая примет все необходимые законы для продолжения...

Украинцы стали больше продавать валюту

В апреле украинцы продали коммерческим банкам наличной и безналичной валюты на 2 млрд...

В Украину запретили ввоз свиней из ряда стран ЕС

Украина запретила ввоз свиней и некоторых продуктов из них из Евросоюза из-за...

Комментарии 0
Войдите, чтобы оставить комментарий
Пока пусто
Авторские колонки

Блоги

Ошибка