Мій практикум в Америці

№3(803) 20 — 26 января 2017 г. 18 Января 2017 1 2

5 квітня 2016 р. На світанку з Києва до Борисполя мене проводжають близькі люди. Аеропорт. Рейс до Амстердама, дві години польоту. Далі летимо до Атланти. Там на виході виявилося, що один з практикантів відсутній. Відповідальний за нашу групу працівник зв'язався по телефону з батьками Андрія, заспокоїв їх, його самого і замовив обмін квитка на наступний рейс цього маршруту. А запізнився наш пасажир через прискіпливу перевірку документів поліцією. Врешті вузол неприємностей був розв'язаний і хвилювання всіх вгамувалося.

Але подорож на цьому ще не закінчилася. Повітряним лайнером дістаємося до міста Шарлотт. Кілька днів адаптації, і автобаном прямуємо до кінцевого тепер уже пункту — передмістя Піттсбурга штату Пенсільванія.

Пірнули у вир англомовного спілкування. Допомагаємо тлумачити подробиці життя двом в'єтнамцям, теж практикантами, які з нами живуть у гуртожитку з усіма зручностями. З батьками тримаємо зв'язок з перших днів перебування тут. З цього часу ми у колективі з двадцяти чоловіків на обслуговуванні 120 гектарів території, яка належить гольф-клубу. Наше завдання — утримувати його у належному вигляді.

Нам чотирьом виділили авто марки КІА. З технікою безпеки все в порядку. Медичне-страхове посвідчення на руках. На основі вітчизняних посвідчень водія отримали ліцензію на право керувати машиною. Нею добираємося до місця роботи за 10 хвилин і за потреби — до Піттсбурга за 20 хвилин. Цими рядками зосереджуюся на організації нашого трудового процесу.

У нашому розпорядженні маємо 25 видів спецтехніки та технічних засобів, що забезпечує весь технологічний процес виконання робіт належної якості й відповідність вимогам високої організації праці.

Трудовий ранок розпочинається о пів на шосту (у жовтні — з сьомої години). На дошці об'яв вже заготовлений розпорядок дня, тобто завдання з конкретних операцій. Без зволікань йдемо їх виконувати. Вже освоїли усі види техніки. Непомітно спливають щоденні 10 годин у роботі, звичайно, з перервою на організований безкоштовний обід. За необхідності і за нашою згодою, щоб закінчити розпочате терміново, подовжуємо зміну ще на дві години.

Хочу звернути увагу на використання високоточних механізмів — роботів (а їх тут задіяно вісім). Курсуючи бездоганно вирівняною поверхнею грального поля витримується висота газону у 2 міліметри. В той час як за межами поля по території клубу допустима норма травостою повинна бути не вище сірникової коробки.

Робота не здається нудною. Дика природа постійно нагадує про себе. З гущавини прилеглого мішаного лісу ландшафтом іноді чимчикує виводок гусей, територією клубу можуть пройтися дикі олені та індики. Не бояться присутності людей бурундуки, байбаки та чимало іншої звірини. Особливо багато метушливих білок, що роблять запаси плодів гіркокаштану у піску, а в небі на них чатують соколи — сапсани, їх найперші вороги. Полювання на звірину та пернату дичину заборонено поза сезоном і без ліцензії, тому милуватися тваринами надзвичайно приємно. Остерігаємося плазунів, щоб убезпечитись від них, ми взуті у берці.

Є один важливий момент, на якому потрібно обов'язково акцентувати: перед початком грози вмикається гучна сирена, яка сповіщає, що місце роботи потрібно покинути негайно й відбути в укриття. І не дай бог повторитися випадку, коли один з нас практикантів, не відреагував на попереджувальний сигнал, і керівникові особисто довелося спішно повернути його з місця роботи.

Так ми продовжуємо підтримувати в ідеальному стані газони полів гольф-клубу, а також і по периферії. Поля декоровані клумбами з висадженими на них яскравими квітами, декоративними кущами, деревами. Все це з'являється завдяки нашому невгамовному керівникові Джону, як він сам себе представив з самого початку знайомства, працьовита людина з безкінечними ідеями, пошуками всіляких нововведень. Так, наприклад, можна вказати на його модернізований аерофікатор — прилад для кисневого живлення верхнього шару ґрунту. Його працелюбність і відданість справі заряджали нас. А ще хочеться зауважити його людяність, вміння створити злагоджений колектив і проявляти турботу про всіх. Тим паче що більшість колективу — місцеве населення й багатонаціональне.

Наостанок можемо порадіти своїм результатам праці, залишаючи смарагдову зелень спортивних полів та прилеглої місцевості акуратно підстриженими. За весь період де потрібно — підсіяно, внесено необхідні добрива; закладено нове спортивне поле. Ми також брали участь у декоруванні території. Та найцінніше — набули чималого життєвого та професійного досвіду.

Уважаемые читатели, PDF-версию статьи можно скачать здесь...

Языковая дилемма

Закрытие классов с обучением на русском языке в Украине принято объяснять отсутствием...

Популизм и суверенитет – явления одного порядка

Ответ на статью Петра Шляхтуна «Лабиринты и тупики социального государства»

Не молчать (хотя бы)

"Наверное, мои эмоции перехлестывают здравый смысл, но так думают многие..."

Інформацію треба перевіряти

Я вже неодноразово публічно заявляв, що не займаюся будь-якою політичною діяльністю....

Люблю пунктуальность

Каждому известно, что если человек что-то пообещал, то должен это сделать. Ну а как...

Чому Порошенку не треба брати приклад з нас, галичан

Після перемоги пана Трампа в Америці так звані рідні політологи говорять, що ніби пан...

В Украине нефти с газом не меньше, чем в Кувейте

По поводу своих находок и предложений обращался ко всем президентам, кроме Кравчука....

Телепатология

Эта тема отнюдь не нова, но постоянно о себе напоминающая. Речь идет о преобладании...

Мини-словарик сослужит хорошую службу

Я согласен со статьей «Ликбез по китайским иероглифам» Александра Павкина

Для кого все эти погремушки?

Гласность, демократия, свобода слова, правовое государство.., говорят, скоро власти...

Неуместная толерантность

...Лидия Денисенко крайне озабочена низким уровнем рейтинга нацистов из т. н....

Комментарии 1
Войдите, чтобы оставить комментарий
Юлия Бондоренко
22 Июня 2017, Юлия Бондоренко

Волк енд Тревел ) это вариант для эмиграции в Америку

- 1 +
Авторские колонки

Блоги

Ошибка